happiness: evil, good or between
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
happiness: evil, good or between

welcome to our real world


You are not connected. Please login or register

Rivendel

5 posters

Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Go down  Poruka [Stranica 1 / 4.]

1Rivendel Empty Rivendel sub lip 21, 2008 7:16 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

[ Rivendel... dvor kralja Elronda ]

2Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 7:33 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

Arwen je držala Tanny za ruku dok im je kralj Elrond, inače Arwenin otac, objašnjavao kako nema nikakve šanse da Tanna ostane u Rivendelu ni dana dulje, od roka kojega su odredili njezini roditelji...
-Ali oče...-usprotvila se Arwen...
-Nema Ali, Arwen-odlučno će njezin otac -očekujem četu ljudi...pa te stoga molim da odeš u svoje odaje...-
-Onda ja idem s njom-ignorirala je očev strog glas
-Arwen!- ljuto ju je pogledao u trenutku kad je sluga najavio ulazak vojnika... Like a Star @ heaven

3Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 8:06 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

Tri vojnika, ljutske rase ... koji su do maloćas gledali kroz prozor dvora krajolik u kojem su se našli, uzdignute glave su koračali prema središtu prostorije. Tup odjek njihovih potplata odzvanjao je prostorijom.
Osoba na čelu se duboko poklonila vilenjaku pred njima,a dvojac iza njega je sljedio njihov primjer
Elrond je kimnuo glavom prije nego što je Aragor uspio prozboriti i rijeći
"I Chîr galu le a heb le "


Aragorn se na trenutak nasmijao i uspravi "Tîn gail sila am le thir" Aragorn se prisjetio dana kada mu je Elrond, koji mu je d tada bio poput oca, rekao njegovo podrijetlo. Tog dana je
napustio sigurne odaje i otišao u obranu svog kraljevstva.


"Što te dovodi ovamo Estel?"
"Dugo me već nisu tako zvali.... Došao sam zamoliti za pojaćanje. Crna vremena su se našla nad Zemljom van vaših granica. Neprijatelji pljačkaju gradove i pale ih ... a one bogatije i sigurnije osvoje i pobiju sve vojnike. Većina ih sada napušta gradove. Trebam pojaćanje Vaše vojske kako bih se suoćio i presreo njihovu vojsku"

" Odmorite se sada .... ujutro će vas čekati pojaćanje"

Vojnici su se opet duboko naklonili i otišli za slugom


((((((
I Chîr galu le a heb le
Tîn gail sila am le thir

znaći:
Bog nek te blagoslovi i čuva te
Neka njegovo blještavo svjetlo sije nad tvojim licem


tak nekak ))

4Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 9:54 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

Arwen je pričekala da koraci vojske koju je spasila utihnu, kako bi mogla ponovno napasti oca.
-Oče, molim te mi dopusti da idem s njom! -
Elrond se mirno okrenuo prema njoj.
-Nikad ti nisam smio dozvoliti onaj mali izlet u Smrtne zemlje...-
-Kakve sad to veze ima s ičim?-
-Ne ponašaš se primjereno Arwen...odstupaš od svakog vilenjačkog pravila i namećeš svoju volju djetinjastim i nekontroliranim ponašanjem. Razmisli malo kako bi se osjećala tvoja majka da zna na koji način razgovaraš sa svojim ocem.- Elrond je mirnim pogledom šibao Arwenine bijesne oči. Zagrizla si je usnicu i utihnula...
Otac je imao pravo...okrenula se i vratila u svoje odaje, s namjerom da već nekako utješi i sebe i Tanny... Like a Star @ heaven

5Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 9:59 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

*** jutro poslije ***


Aragorn je gledao u daljinu očekujući vilenjačku vojsku. Bio je naslonjen na zid i pušio svoju
lulu. Promatrao je svoje vojnike kako se u tišini jutra spremaju za polazak

6Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:10 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

Nakon dugog razgovora s Tanny...nakon neprospavane noći...prijateljica je odlučila kako ne bi bilo dobro ići protiv kraljeve volje...
Arwen se nikako nije htjela pomiriti s time da do vlastitog odlaska u Besmrtne zemlje, neće vidjeti osobu s kojom je srasla više nego i s vlastitim sestrama...
Dok je Tanny spavala, Arwen je donijela odluku...
Bila je gotovo uvjerena da vojska toga dana putuje u Smrtne zemlje, te je odlučila kako treba brzo djelovati. Iskočila je iz kreveta, te lakim korakom stala tražiti stvari koje bi objema bile potrebne na putu. Uz svoju spretnost i snalažljivost, bila je gotova u trenu. Slijedilo je nešto teže...
Kada se Tanny s prvim zrakama sunca stala protezati...Arwen je uz blagi jecaj dopustila da energija isteče iz nje...
Zbunjenost je bila posljednji osjećaj kojeg je Tanny osjetila prije nego što se onesvijestila...
Bilo je vrijeme za izvidnicu...istrčala je iz sobe u potrazi za vojskom... Like a Star @ heaven

7Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:16 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek


Četa vilenjaka, ogrnutih u plašteve sa lukom na ramenima stupili
su pokraj Aragorna. Ovaj ih je pozdravio i zajedno su utvrdili najsigurniji
put ... Već su bili spremni za polazak " Ima malih promjena u planu ...
ali to ćemo usputno ... možemo krenuti ... izvidnicu će ovaj put obavljati
vilenjaci
" obavjestio je skupinu ljudi, vojnik, dok su nekolicina
vilenjaka iz redova otrćali

8Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:18 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

-Savršeno- prošaptala je Arwen dok je upravljala onesviještenom Tanny. Obje su bile ispod plašteva gotovo indentične vilenjacima u četama...~Dok se ova osvijesti mi ćemo već biti daleko daleko...~ Like a Star @ heaven

9Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:33 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

**** VEČER ****

Ljudi su ozbiljna i kamena lica jahali ispred čete vilenjaka. Usprkos njihovim kamenim licima, borbe i
malo sna napravili su danak, umor im je jasno čitao s lica. Pored Aragorna na bijelom konju jahao je jedan
od vilenjaka. Razgovarali su o bitkama sve dok Aragorn nije kimnuo glavom prema dvojcu na jednom konju.
Jedino što se moglo rasčitati s lica u tami bilo je da su vilenjaci, zapravo, vilenjakinje...
"Reci mi ... " zagledao se u lice sada obasjano mjesečinom. Preljepo, ali opet tako ozbiljno i
usredotočeno lice "Tko su one dame?"
Vilenjak pogleda prema Arwn
" Arwn kći Elronda"
Vilenjak je podigao ruku i svi su naglo stali ... te je okrenuo konja prema Arwen i pohitao prema
njoj. Aragorn ga je sljedio u stopu

10Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:38 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

-O ne...O ne...O ne...-bjesnila je Arwen.-sveznalice- sišla je s konja ostavljajući uspavanu prijateljicu. Skinula je kapuljaču s glave pritom dopuštajući da joj se kosa prospe po ramenima. Nije se ni pokušala nasmiješiti, dok joj je dvojac prilazio. Like a Star @ heaven

11Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:44 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

"Takva ljupkost .. a opet ... takav žar" Aragorn se blago nasmijao i promotrio Arwen. Srce mu je brže zakucalo, no iznenađujuće ljutit glas koji pita - što vi tu radite? -
vratio ga je u stvarnost.

12Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:50 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

~Što se događa? Arwen reci nešto! Vilenjak te pitao što radimo tu? Doista, što mi radimo tu? Zaboga...~
Duboko je udahnula i strgnula pogled sa čovjeka koji je stajao pokraj vilenjaka.
-Ima li ijedan razlog zbog kojeg bih vam trebala odgovoriti na takvo...neljubazno pitanje? - glas joj je zvučao upravo onako kako je trebao zvučati, uzvišeno.
~Zar to meni koljena klecaju?~ Like a Star @ heaven

13Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 10:58 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

Vilenjak je krenuo da nešto kaže no Aragorn mu je stavio ruku na rame
" Isprićavam se" rekao je vilenjaku koji je kimnuo glavom i odmaknuo u stranu
" Ja sam Aragorn" blago se naklonio kako bi odao poćast Elrondovoj kćerki " Stvar
je u tome da hitamo u bitku ... a niste nam na popisu ratnika
" bacio je pogled na Tanny
"Dali je ona dobro?"

14Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:03 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

~Tko jeli dobro? Zar tu ima još nekoga? Oh..Tanny...Tanny...~ Osvrnula se i pogledala u prijateljicu koja je još uvijek spavala...
-Dobro je ona...Aragorne.-uspijela se nasmiješiti...-Htjela bih znati, dali se borite za ili protiv Smrtne zemlje. Jer bismo se nas dvije što prije trebale odvojiti od vaše vojske.- Like a Star @ heaven

15Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:11 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

Aragorn je pogledao Arwen u oči "Borimo se za Rivendel ... što znaći da se borimo
protiv Smrtne Zemlje
" duboko je udahnuo i ponovo se blago naklonio. Sve mu je bilo tako čudno,
sam Elrond nikada ne bi poslao svoju kćerku u rat ili bez pratnje a da to drugi neznaju. A Arwen stoji ispred
njega ... koja očito neznam da su te dvije zemlje u ratu. Znaći li to da je ona ~ne ... ~ odmahnuo je glavom
i blago se nasmijao " Morate biti na oprezu ... sada će vas držati na oku" oko njezinog konja već je
bila postavljena straža s vilenjakom koji ju nije ispuštao iz pogleda
"Mogu li pitati .. kamo vas put nosi?"

16Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:16 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

-A nenenene...-odmah se usprotivila, kad je primjetila stražu koja se nakupila oko njezina konja...-Naš cilj je što prije se odvojiti od vojske...mi...idemo drugim putem...i nemamo isti cilj...ni približno...- zastala je i ponovno se lecnula na sam pogled Aragornovih očiju...malo je mahnula glavom i nastavila -Koliko je još do Smrtne zemlje?- Like a Star @ heaven

17Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:25 pm

Aragorn

Aragorn
Čovjek

Aragorn ju pogleda. U očima mu se razanala tuga i bol ... što zbog činjenice da je to kći
Elronda... ali više zbog toga što je shvatio da su se našli na suprotnim stranama. Srce ga je presjeklo
" još 500 metara ... i onda šuma postaje gušća.. čak i vilenjačke oči nemogu pratiti svaki pokret....
zbog vjetra i raslinja... predložio bi da se odšuljate prema zapadu i jašete dok neizađete iz šume. Sam
izlaz je i granica
" znao je da je ovo zbogom pa je nevoljko spustio pogled i duboko se nakloni te se
vratio na svoju poziciju

18Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:35 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

Arwen zausti da mu odgovori...bilo što što bi jamčilo da će se opet vidjeti...bilo što što bi potvrdilo kako se neće boriti protiv njega...no tada začuje Tannyn glas...probudila se... Like a Star @ heaven

19Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:47 pm

Tanna Eleniel

Tanna Eleniel
Vilenjak

-Arwen?Jesi li to ti?-progovorila je glasom promuklim od dugog sna.
Pokušavala je shvatiti gdje se nalazi.Obuzeo ju je nalet panike jer nije prepoznala mjesto.Začula je hrzanje konja i tihi topot.

20Rivendel Empty Re: Rivendel sub lip 21, 2008 11:51 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

Arwen je prišla prijateljici dok se vojska polako udaljavala...
-Da ja sam...-tiho joj je rekla i pomogla joj da se uspravi da se i sama može popeti na konja. Nakon što ju je Tanny obgrlila oko struka, zajahale su u suprotnom smjeru zalazeći dublje u šumu... Like a Star @ heaven

21Rivendel Empty Re: Rivendel ned lip 22, 2008 11:43 am

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

***Jutro poslije***

Arwen je sjedila kraj konja, prekriženih nogu kao i obično, dok je Tanna sklupčana pokraj nje spavala. Razmišljala je o tome kako će doći pred sestru, s kojom godinama nije pričala. Od posljednjeg odlaska u Smrtne zemlje. Razmišljala je i o čovjeku...o Aragornu...na licu joj se pojavio blagi osmijeh...no onda...
Naglo se digla s tla osluškujući zrak...To nešto što je čula, nije se kretalo po tlu...letjelo je...prema njoj... Like a Star @ heaven

22Rivendel Empty Re: Rivendel ned lip 22, 2008 11:54 am

Lyanna Xanna Dixon

Lyanna Xanna Dixon
Kraljica duša

Lebdjela je,iako je bila prilično umorna upotrijebila je svoju mogućnost da postane nevidljiva,ali Awen ju je mogla čuti.Već je nešto posumnjala.Ly je shvatila da se nema smisla skrivati od sestre.maknula je tu svoju mogućnost..Zagrlil je Arwen i pozdravila je "Haya sis"

https://evilwithwings.forumcroatian.com/

23Rivendel Empty Re: Rivendel ned lip 22, 2008 11:57 am

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

Arwen je sva protrnula kad se iz ničega u njezinu zagrljaju našla sestra koju nije vidjela, valjda jednako dugo kao i Aleeru.
-Ajme Ly!- ozbiljno je rekla uzvračajući joj zagrljaj...-Ajme otkud ti?- njezina zbunjenost utjecala je i na ton njezina glasa...gotovo da se i nije čula... Like a Star @ heaven

24Rivendel Empty Re: Rivendel ned lip 22, 2008 12:06 pm

Lyanna Xanna Dixon

Lyanna Xanna Dixon
Kraljica duša

-Ma eto bila sam bila sam u blizini,zapravo bila sam u Rivendelu...jel vi znate da su svi tamo poludili? Traže vas...sve u 16...čak su i mene ispitivali...-govorila je ly godajući lijevo -desno...što je vidno uzrujalo Arwen...-Kako su krenuli...sigurno će ovdje biti već slijedećeg jutra.MORATE OTIĆI...BRZO-

https://evilwithwings.forumcroatian.com/

25Rivendel Empty Re: Rivendel ned lip 22, 2008 12:20 pm

Arwen Undomiel

Arwen Undomiel
Kraljica svjetla

-Uh joj...tek došla a već zapovijeda... znam i sama da moramo otići... ali... ne mogu samo tako Aleeri na oči..."E čuj, moj otac upravo šalje vojsku na tebe, želi te ubiti, al znaš bez obzira na sve što smo proživjele ja ću se boriti protiv svog oca." Sama sebi zvučim poput luđaka.- Brzo je hodala dok je govorila.
-A što si ti radila u Rivendelu nakon toliko vremena?!- Like a Star @ heaven

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 4.]

Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.